לשחק כמו ילדים

הילדים תמיד רוצים לשחק. לא משנה אם חם או קר, בריא או חולה, עייף או ערני, ילד תמיד ימצא עניין וכוח, ואנחנו? מכבים שוב ושוב את השעון המעורר, רק לזכות בעוד דקות יקרות של מנוחה. איזה קסם קיים בעולם הילדים? ואיך אפשר להעתיק אל חיינו כמבוגרים כמה טיפות מהכיף הזה של הילדות?

החיים מלאי חידושים אם אתם במקרה ילדים

הילדים תמיד מתפתחים, זה הסוד, תמיד יש משהו שמעניין אותם, שהוא חידוש בשבילם והם רוצים לחקור אותו. אם גם אנחנו היינו חוקרים כל הזמן דברים חדשים, גם אנחנו היינו קופצים מהמיטה.

שאלה קשה אין ספק. עוד משנות הנעורים והאמת היא שבזמנינו עוד קודם, מתחילים חיינו להתמלא בשלל משימות שלאו דווקא בחרנו. חייבים ללמוד, חייבים לפרנס, חייבים לשלם מיסים, חייבים לטפל בילדים. עניין המשחק הכיף והשמחה מתרחק מאתנו כמו ענן ביום קיץ. איך אפשר לשנות את המצב?

מה בין משחק למשימה

רגע לפני שניגשים לשינוי להבין מה ההבדל בין משחק לעבודה. במשחק אתה נהנה ממה שאתה עושה עכשיו, ובעבודה אתה נהנה ממה שתרוויח. אם אני צריך ללכת שני קילומטר לפיצרייה אני אסבול מאוד מהדרך ורק חושב על הפיצה בסופה, אולם אם חבר יצטרף אלי להליכה, הדרך תיהפך למהנה ביותר, ולפיצה נגיע בכל מקרה. כך בדיוק ילדים חיים את חייהם, הם נהנים מהדרך.

אם נתחיל להתייחס כך לחיים, נרגיש כל משימה, אפילו הקשה והמאתגרת ביותר, כהזדמנות למשחק, נתענג על כל רגע בחיים.

הכול תלוי בסביבה

אז במה זה תלוי? בני ברוך מסבירים שהכול תלוי בסביבה שבה אנחנו "משחקים". אם תהיה אווירה של משחק וכיף, היא תשטוף גם אותנו והחיים ישתנו.

יש לנו שיטה

למזלנו קיימת כבר שיטה שעוסקת בדיוק בהפיכת החיים למשחק.  השיטה מלמדת להתקשר אחד עם השני בדרך שמושכת אלינו את כוח האהבה שקיים בטבע. זהו כוח שמחבר את כל השוני בינינו, נכנס בתוכו ומאחד אותנו להרגשה של שפע אינסופי.

המטרה: קשר ושמחה

ברגע שהכוח הזה מתגלה בינינו, החיים הופכים למשחק אחד גדול שבו קיימת מטרה קבועה: להתחבר אחד לשני. מטרה זו הופכת כל גילוי של קשר לשמחה, והחיים הופכים מלאי משמעות ועניין. בכל רגע יש הזדמנות חדשה לקשר חדש, הזדמנות לייחד, ואנחנו כמו ילדים מתחילים להתרוצץ ולגלות את הכיף שבגילוי ההזדמנויות לקשר, מימוש הקשר, נהנים ממשיכת כוח האהבה אלינו, שמחים מהעברתו מאחד לשני, מתחילים להיות ערניים וצמאים להפתעות, הכוחות שלנו הופכים להיות בלתי נדלים בדומה לכוח החיים, בדומה לילדים.

המשך קריאה

התגובות סגורות