ניתוחים פלסטיים מוצלחים

ניתוחים פלסטיים מוצלחים הם כאלו שמעצימים את הטבעי אך נשארים בגזרת הטבעי. חשוב להתמקד בהעצמת הקיים הן בצורה והן בתפקוד. במהותו ניתוח פלסטי הוא השיקום או הטיפול בפגמים ובעיות נראות בגוף האנושי הן ברמה התפקודית, המבנית או האסתטית. המילה עצמה – פלסטיקוס משמעותה ביוונית העתיקה ליצור, לפסל. ישנם שני סוגי ניתוחים פלסטיים עיקריים – קוסמטיים ושיקומיים, אך שניהם בסופו של דבר מכוונים לטיפול בצורה ותפקוד של פגמים בגוף האנושי.

ניתוח קוסמטי נועד לשפר את הנורמלי. מטרת הניתוח היא להעצים את הנראות של המטופל. שיפור הנראות, הסימטריה, הפורפורציה הם המפתחות להצלחה. ניתן לבצע ניתוח קוסמטי בכל חלק בגוף אך מן הסתם העדיפות היא לחלקים החשופים בצורה פומבית כגון הפנים, הצוואר, החזה, הבטן והישבן. ישנם הליכים קוסמטיים פחות פולשניים ויותר תרופתיים וישנם כאלו שמחייבים ניתוח. בין הניתוחים הפופלריים ניתן למצוא טץ ניץוחי החזה: הגדלת חזה, הרמת חזה או הקטנת חזה. ניתוחים הקשורים לשדרוג נראות מבנה הפנים: ניתוח אף, ניתוח סנטר, מבנה הלחיים או הצערת הפנים: מתחית פנים, הרמת עפעפיים, הרמת צוואר, הרמת גבות ועוד. ניתוחים לטיפול בנראות הגוף: מתחית בטן, שאיבת שומן, הרמת זרועות או ירכיים, טיפולים הקשורים לירידה במשקל ומתיחת עור בחלקי גוף שונים, טיפולי עור כגון טיפולי לייזר, בוטוקס, הזרקות מילוי ועוד.

הסוג השני של ניתוחים פלסטיים הם ניתוחים שיקומיים שנועדו לטפל בפגמים מולדים או כאלו שנוצרו כתוצאה מתאונות, מחלות קשות כגון סרטן, טראומה, כוויות ועוד. המטרה של ניתוחים אלו הוא לשקם את הפגמים ולהשיב את המצב לקדמותו, כלומר למראה הטבעי. גם בסוג ניתוחים זה ישנם ניתוחים המיועדים לשדרוג תפקודיות ויש כאלו שמטרתם לשפר נראות. כל המנתחים הפלסטיים מוכשרים בהכשרתם לבצע הן ניתוחים קוסמטיים והן ניתוחים פלסטיים ורובם בוחרים לעסוק בשניהם וכן להתמחות בטיפולים שונים. הניתוחים במהותם דומים לאלו שנעשים בניתוחים קוסמטיים כגון ניתוחי חזה, פנים וגוף אך גם טיפול בכוויות, בצלקות, בפגמים הנובעים מהפרעות נוירולוגיות, שיקום פגמי עור מולדים או כאלו שנבעו ממחלה. אך בסופו של דבר אפשר להתייחס לשני סוגי הניתוחים כשדרוג הקיים.

התגובות סגורות