ילדים גדולים

המאמר פורסם מחדש באתר החדש
כשילד נולד ההורים מלמדים אותו להשתמש בבקבוק, כפית, כובע, להתפעל מציפור, לצבוע ולצייר, להשתמש בסביבה, במציאות המקיפה אותו. בדיוק באותה דרך מחנך אותנו הכוח העליון.

אהבה של אימא

חוכמת הקבלה אשר מיוצגת בימינו על ידי לומדיה, מספרת לנו שיש מסביבנו אהבה גדולה ורבה, כמו של האימא הכי עוטפת ואוהבת בעולם, וברגע שהאדם מתחיל לפסוע בדרך המובילה אותו אל הכוח העליון, היא פותחת ועוד שכבה של הבנה, מודעות ועומק, הכרת העולם.

שותפות

האדם ההולך בדרך המובילה אל הכוח העליון, עובר ממצב שבו כוחות שליליים דוחפים אותו מאחור, אל מצב בו הוא נמשך קדימה על ידי כוח של טוב שמאיר לו את הבאות ונותן לו ידיעה לקראת מה הוא הולך, מה עליו לעשות, ובכך האדם מפסיק להיות מובל ונסחב, מטלטל לכל עבר ומתחיל להיות כשותף של הבורא, כאשר בכל פעם שהוא נזקק לעזרה כדי להתקדם נכון, הוא פונה לבורא ומקבל עזרה מיד, לזאת קוראים תפילה.

אז מהי תפילה על פי הקבלה?

תפילה היא הבקשה של האדם מהבורא לתקן את עצמו. תפילה אמיתית מנוגדת לתפילה המוכרת בעולמנו. כי תפילה נכונה לא מבקשת עבור סיפוק רצונותיו האגואיסטים של האדם, אלא עבור מטרת הבריאה. חוכמת הקבלה מחדדת את יכולתו של האדם להבחין בין טוב לרע, ועוזרת לו להפריד בין רצונותיו הפרטיים לרצון הבריאה.

קרוב רחוק

הכוח השורה בעולם, שיצר את העולם הוא כוח של אהבה ונתינה שאינו משתנה , כאשר האדם מרגיש חושב ומתייחס אל הכוח באהבה ונתינה, כלומר בהדדיות בהשתוות, אז האדם שרוי בטוב ובשלמות, ואילו מאידך, כל ריחוק מאותו יחס של אהבה השפעה וטוב משווה אי איזון, ייסורים וריק. למען האמת רוב בני האדם היום חשים היום בכזה ריחוק מאותו כוח, שאפילו עצם השמיעה על הסדר הזה של הבריאה קשה לשמיעה עבורם.

אילו רק ידענו בוודאות

אבל אילו, רק אילו, היו בני האדם משתכנעים שכך מאורגן העולם ואין עוררין בזאת, היו מתחילים כולם לחפש אחר הדרכים הטובות ביותר לנהוג באהבה ובהשפעה, ומבקשים את עזרת הכוח העליון בכל צעד ושעל, עד שהיו משיגים את כל הטוב והשיפעה הזאת.

עיניים פקוחות

פה יש עוד נתון שהבריאה טומנת בחובה. כוח האהבה, כוח הטוב רוצה שבני האדם יהיו עצמאים בדרכם אליו, ולכן אותו כוח לא פוקח לנו את העיניים בעל כורחנו אלא שם לפנינו חוכמה שמובילה אותנו אל ההכרה, המודעות, השפע והטוב בדרך מיוחדת, שהיא נעימה אך דורשת כל הזמן התגברות ומודעות , אחריות גוברת והתגברות. כך מגדל אותנו הבורא עד שהוא הופך אותנו לילדים גדולים, הבאים לחבק את כוח האהבה, כוח הבריאה בעיניים פקוחות.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *